• przegląd obiektów budowlanych
  • audyt energetyczny
  • Przegląd obiektów budowlanych
  • audyt energetyczny

Przeglądy obiektów budowlanych

  • Audyt energetyczny przedsiębiorstw i budynków
  • Przegląd okresowy budynków
  • Studium wykonalności z wnioskami unijnymi
  • Inwentaryzacje i projektowanie
  • Audyt energetyczny oświetlenia
  • Nadzory budowlane
 

ZAMÓW CERTYFIKAT ENERGETYCZNY

Ocenianie efektywności energetycznej budynków

Opracowanie charakterystyki energetycznej budynku stanowi część projektu budowlanego. Dzięki temu zyskujemy istotne informacje dotyczące zużycia energii w danym obiekcie. Jest to dziś niezwykle ważne zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Nasza firma od wielu lat działa w branży budowlanej, zajmując się między innymi przeprowadzeniem audytów energetycznych.

W ostatnich latach nastąpił znaczący rozwój zrównoważonego budownictwa, w którym kwestie ekologiczne są niezwykle istotne. Coraz częściej przy projektowaniu i konstruowaniu budynków stosuje się innowacyjne rozwiązania technologicznie, których celem jest zmniejszenie zużycia energii, oszczędzanie jej źródeł i tym samym redukcja emisji gazów cieplarnianych.

Charakterystyka energetyczna w Toruniu

Charakterystyka energetyczna budynku obejmuje informacje dotyczące straty ciepła, która następuje zarówno poprzez różnego rodzaju przegrody budowlane, jak i wentylację. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2008 roku wymagania energooszczędności powinna spełniać izolacja termiczna wszystkich przegród oraz wszelkie rozwiązania instalacyjne.

Na tej podstawie możliwe jest ustalenie zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) na jednostkę powierzchni pomieszczeń. Efektywność energetyczna budynku określana jest właśnie na podstawie zapotrzebowania na energię pierwotną, uwzględnia również energię końcową. Jej niskie wartości wskazują, że zapotrzebowanie to jest nieznaczne, a użytkowanie energii jest ekonomiczne i ekologiczne.

Najwyższa jakość świadczonych usług

Charakterystyka energetyczna budynku umożliwia określenie dokładnego zużycie energii w danym budynku, a tym samym pokazuje co należy zmienić, aby zmniejszyć koszty eksploatacji, w szczególności wydatki na energię. Przeprowadzenie takiej charakterystyki należy powierzyć osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia. Inwest-Bud to profesjonalna charakterystyka energetyczna w Toruniu w przystępnej cenie.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Charakterystyka energetyczna budynku w Toruniu
Charakterystyka energetyczna budynku w Toruniu
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.