Certyfikat energetyczny budynku

Inwest-Bud jest firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, instalacyjnej, a także auditingu energetycznym. Wydajemy również certyfikaty energetyczne w Toruniu, ze względu na obowiązujący od stycznia 2008 roku nakaz uzyskania świadectwa dla wszystkich budynków, zarówno nowych, jak i już istniejących.

Certyfikat energetyczny jest niezwykle ważnym elementem charakterystyki budynku. Dzięki niemu możliwe jest określenie jakości danego obiektu z punktu widzenia zużycia energii. Systemu certyfikacji umożliwia ograniczenie wydatków, a w przyszłości może przyczynić się do zredukowania światowego zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych.

Certyfikaty energetyczne w Toruniu

Świadectwa energetyczne mają wpływ również na sprzedaż nieruchomości. Jeżeli budynek wykazuje niskie zużycie energii i posiada potwierdzający to certyfikat może osiągnąć znacznie wyższą cenę, niż budynek, którego koszty eksploatacji są wysokie. Ograniczenie utraty energii i tym samym kosztów eksploatacji obiektów jest jednym z głównych założeń nowoczesnego budownictwa.

Opracowanie charakterystyki budynku wymaga między innymi przeprowadzania kontroli ogrzewania, w tym również sprawdzenia stanu technicznego systemów grzewczych i klimatyzacji. Niezwykle istotne jest również zdobycie świadectwa efektywności energetycznej kotłów, które wydawane jest po sprawdzeniu, czy system jest w pełni sprawny.

Ocena stanu technicznego systemów grzewczych i klimatyzacji

Uzyskanie certyfikatu energetycznego jest więc nie tylko konieczne, ale też umożliwia właścicielom i zarządcom budynków wprowadzenie zmian, które mają znaczący wpływ na zmniejszenie użytkowania energii i tym samym kosztów eksploatacji. Wszystkim osobom zainteresowanym certyfikacją energetyczną gwarantujemy profesjonalną i solidną obsługę.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Certyfikat energetyczny budynku w Toruniu
Certyfikat energetyczny budynku w Toruniu
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.